ראשי / בחירת שם לתינוק

בחירת שם לתינוק

חיפוש ובחירת שמות לתינוקות יכולים להפוך למרוץ אמיתי. במשך תשעה חודשים מחפשים שמות בספרים ועיתונים, שואלים את המשפחה, משוחחים עם הבן זוג או מחפשים פירוש שמות באתרי אינטרנט וכאשר יגיע רגע האמת, עוד לא הצלחתם לקחת החלטה.
אתם בטח שואלים את עצמכם למה כול כך קשה להחליט לפחות איזה שמות לילדים אתם מעדיפים ובמיוחד איזה שם לבחור לילד שלכם. כי השם הוא חלק חשוב מהירושה שאתם מעבירים לו. בחירת שם הילד הפך להיות תהליך שלם. רוב ההורים מודעים על ההשפעה על החיים העתידים של הילד ולכן משתדלים לעשות את הבחירה הטובה ביותר. הרבה זוגות בוחרים שמות מודרניים, שמות של מפורסמים או ילדים של המפורסמים. ובכול זאת, לרוב יש נטייה לבחור לפי משמעות השם או לפי איך הוא נשמע. הלחץ גדול כי כול אחד יודע שהחלטה של רגע יכולה להשפיע חיובי או שלילי על הכול החיים של הילד.

אנשים אגוצנטריים, שמאד מכבדים את עצמם, מעדיפים לתת לילד את השם שלהם ומתעלמים לגמרה מהקריטריונים לבחירת שמות לבנות. בחירת שם “כבד” יכולה להיות בחירה לא מוצלחת בזמננו. מומלץ לקחת בחשבון איך השם ישפיע על הסתגלות של הילד בגן, בית ספר ויותר מאוחר בחיים, עם השם מתאים לאישיות של הילד. פסיכולוגים טוענים שההורים צריכים להיות אובייקטיביים במקום להחליט לפי הרגשות. הם לא חייבים להיות יצירתיים במיוחד או לעשות דוקטורט בתחום פירוש שמות כדי לבחור את השם של הילד. כפי שהשם יהיה מוזר, מורכב או יוצא דופן יותר, התגובות מסביב יכולות להיות לא נעימות או מחולקות, מה שיכול להלחיץ את הילד כאשר הוא יגדל. התאמת שמות לילד היא משימה לא קלה ולכן כדאי לא להמתין עם זה עד הלידה.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *